Home

Speca me mazë Rezept

fati&besi (@myhomestory) hat bei TikTok ein kurzes Video mit der Musik Lum Kush M'ka erstellt. | Speca me Mazë - super einfach & mega lecker! ️ #albanischesessen #speca #specamegjiz #frühstücksideen #kosovafood #einfachundlecker #albanianfood | Speca me Mazë Rezept | Gelbe Spitzpaprika anbraten. (Ich hab sie im Backofen vorgebacken und eingefrohren) | 1 Schmand dazugeben |. Albanisches Essen Algerische Rezepte Mazedonisches Essen Leckere Gerichte Rindfleisch Kuchen Rezepte Abendessen Einfache Gerichte Kochrezept 09.07.2013 - Flickriver - view images as a 'river of photos' and more.. 05.11.2016 - Maza me speca është gatim i shijshëm që zakonisht përgatitet për kaftjall ne shtëpitë shqiptare Përbërësit: 1 kavanoz mazë 1/2 kg. speca Kripë Përgatitja: Mazën me pak kripë e vlojmë për 5- 10 min. mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur. Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10 min About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators.

Këtë masë hidheni mbi specat e pjekur. Step 4. Mark as Complete. Në një tigan hidhni një lugë vaj dhe shtoni piperin e kuq. Fërgojeni pak vajin dhe këtë hidhjani sipër specave. Step 5. Mark as Complete. Në rast se doni që pjata të ketë shije pikante, në vend të specave të zakonshëm përdorni speca djegës ose piper të kuq djegës. previous Speca me Schmand. hier ein Rezept was wohl alle kennen, aber jeder macht es anders: Für 2 Personen. 4 - 5 Spitzpaprika Grün oder Rot ( Rote schmecken besser ) 1 Becher Schmand. Gewürze nach belieben. Plastiktüte. Zubereitung: Spitzpaprika auf einer Herdplatte schwarz werden lassen, dann in eine Plastiktüte stecken 2:13. Speca me Maz ne Tave !! - Duration: 10:05. Kuzhina e Djalit 48,687 views. 10:05. Vezë me domate dhe patate nga zonja Vjollca. - Duration: 25:06. RrezeDielliOfficial 97,235 views. 25:06 SPECA SOMBORKA ,Turshit e Nenes shum te shishme.Kjo Recete eshte shum e bukur .--- Pickled yellow pepper with sour cream and cottage cheese ---poivron jaune.

Apr 19, 2020 - Maza me speca është gatim i shijshëm që zakonisht përgatitet për kaftjall ne shtëpitë shqiptare Përbërësit: 1 kavanoz mazë 1/2 kg. speca Kripë Përgatitja: Mazën me pak kripë e vlojmë për 5- 10 min. mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur. Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10 min Për çdo video më të re na bëni Subscribe kanalin ton.Bëni video share në profilet tuaja në facebook. Ju faleminderitNa ndiqni edhe në:Instagram: https://www... Zutaten 2 EL Öl, z.B Rapsöl 600 g gemischte Peperoni, z.B Cecei und Ramiro 250 g Magerquark 2 EL Crème fraîche 1,5 dl Rahm, z.B Halbrahm 3 Eier Kräutersalz Pfeffe

Speca me Mazë - super einfach & mega lecker! ️ #

 1. . mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur. Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10
 2. •Më ndiqni në ⬇️•Facebook: https://www.facebook.com/KuzhinaeDjalit•Instagram: https://www.instagram.com/kuzhinaedjalit/Profili im personal ⬇️.
 3. 20.09.2020 - Carolyn Montes hat diesen Pin entdeckt. Entdecke (und sammle) deine eigenen Pins bei Pinterest
 4. or basmati rice 1 bunch of each fresh parsley and dill if desired, remove stems 8-10 bell or shepherds peppers 2 tbsp dried

Mazë me speca - Receta + Fotografi Kuzhina Shqiptar

 1. 573Bewertungen. Here's what you need: bell peppers, onion, garlic, ground beef, sweet italian sausage, salt, pepper, diced tomato, tomato sauce, whole milk ricotta cheese, grated parmesan cheese, fresh basil, egg, lasagna noodles, shredded mozzarella cheese, oil. 0:54
 2. Gjizë me speca Gjiza me speca është një nga gatimet më të përhapura ne Kosovë dhe rajon që përgatitet zakonisht për kaftjall ose darkë. Përbërësit: 0.5 kg gjizë 0.5 kg speca 1dl vaj 2 vezë 2 -4 thelba hudër Kri
 3. 01.07.2013 - Përbërësit 0.5kg gjize 0.5kg speca 1deciliter vaj 2 vezë 2-4 thelbë hudhër kripë Hapat Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani. Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të reçelit biber të kuq, pastaj e shtojmë gjizën e përzier me vezët, kripën dhe hudrën

Speca me mazë Mazedonisches essen, Albanische rezepte

Pin auf Kaftjall

Jul 27, 2013 - Si te gatuajme speca te mbushur ne furre me oriz dhe domate dhe me mish te grire. Receta gatimi per speca te mbushur ne furre Per te pergatitur speca te mbushur duhen: 1 kg speca, per te mbushur Das perfekte Turshi (Eingelegtes Gemüse)-Rezept mit Bild und einfacher Schritt-für-Schritt-Anleitung: Das Gemüse schälen in biss große Stücke schneiden Speca n'mazë; Start Reading Mode. Print Share. Pause min Stop Start Timer. 0 0. Speca n'mazë. Ingredients. Adjust Servings: 14 speca: për fërgim vaj: 250 gr mazë katundi ose ajkë : 2-3 thelpinj hudhre: kripë: pak piper i kuq i bluar Podravka: vaj: Cuisine: Harrojeni secilën paragjellë që e keni hëngër deri tani. Sepse asnjëra nuk krahasohet me specat n'mazë. Me Shije. Përbërësit:1 kavanoz mazë1/2 kg. specaKripëPërgatitja:Mazën me pak kripë e vlojmë për 5- 10 min. mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur. Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10 min. dhe i largojmë nga zjarri. Maza me speca zakonisht servohet për kaftjall ose si paragjellë për drekë.Maza me speca është gatim i shijshëm që zakonisht përgatite Speca n'mazë. Ingredients. Adjust Servings: 5-6 speca: 1 domate: thelpinj hudhre: vaj ulliri: 400 gr ajkë të thartë/shtalpë: sipas shijes kripë: Cuisine: Nuk ka njeri të mos i pëlqejë specat me mazë. Sidomos jo në një mëngjes të shtuneje, të shoqëruara me një pogace të nxehtë të gatuar nga duart e nënës. Ingredients. 5-6 speca. 1 domate. thelpinj hudhre. vaj ulliri. 400.

Alle Zutaten zu einem nicht mehr klebrigen Teig verkneten. Den Teig etwa einen halben Zentimeter dick ausrollen und in kleine Rauten schneiden oder auch ausstechen und ca. 15 Minuten ruhen lassen. Etwa 1,5 cm hoch Öl in eine Pfanne geben und erhitzen. Die Teigrauten von beiden Seiten bei mittlerer Hitze goldbraun ausbacken Përbërësit: 10 kg speca 2L ujë 0.5 L vaj 0.5 L uthull 300 gr krip 1 filgjan kafeje sheqer 10 thelba hudhër 10 karota 2 tuba majdanoz Përgatitja: Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji krip, i radhisim në tepsi dhe i fusim në furrë të nxehtë 10 - 15 min. Pasta

Albanische - Wir haben 87 schöne Albanische Rezepte für dich gefunden! Finde was du suchst - köstlich & phantastisch. Jetzt ausprobieren mit ♥ Chefkoch.de ♥ in einem typischen milchgefäss, das kann ein glas oder die porzellankanne sein, soll aber geringeren durchmesser als der topf haben, legt man diese fette schicht ein und salzt sie. auch jede weitere aufgekochte rahmschicht drüberlergen und sanft salzen, bis ziemlich alles abgekocht ist

Mazë me speca Mazedonisches essen, Albanische rezepte

Durch flachere Schälchen gelangt mehr Sauerstoff an die Milch, infolgedessen bildet sich auch mehr Rahm, der angeschöpft werden kann. Auch wenn das Kajmak Rezept eigentlich ganz einfach ist, braucht man dennoch etwas Erfahrung, um besser beurteilen zu können, wann der richtige Moment gekommen ist, um den Rahm abzuschöpfen. In unserer urbanisierten Welt ist es auch nicht unbedingt einfach an Frischmilch zu kommen, da wir in Städten und die Milchbauern auf dem Land leben. Die Mühe lohnt. Bukë shtëpie&Speca me mazë. Related Videos. 0:22. Mish edhi dhe mish qengji ne saq. Restaurant Hamari. 755 views · December 5, 2020. Djathi troshitet dhe përzihet me mazë. Specat lahen, pastrohen nga farat dhe damarët. Përvëlohen dhe kullohen mirë. Para se të mbushen, në çdo spec hidhet nga një lugë e vogël çaji kripë, tundet speci dhe kripa derdhet

Speca me Mazë-Ajkë qe te kenaqin,Paprika mit

 1. Flickriver - view images as a 'river of photos' and more..
 2. Oct 21, 2018 - Peppers and cream (speca me mazë) is one of my favorite dishes from Kosovo. Peppers are charred, then simmered in a salty cream sauce
 3. Jul 9, 2013 - Flickriver - view images as a 'river of photos' and more..
 4. Rezept von Kochrezept-Karla. merken teilen E-Mail PDF drucken. Zutaten. Allgemein: 1. Schritt. Das Gemüse in mundgerechte Stücke schneiden. In einem Topf Salzwasser zum Kochen bringen, das Gemüse ca. 10 Minuten garen, danach abtropfen lassen. 2. Schritt. In 1 Ltr. frisches Wasser Salz und Essig geben, aufkochen, abkühlen lassen. Das Turshi-Gemüse dazugeben, die Zitrone in Vierteln.
 5. . mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur. Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10

Speca n'mazë - Me Shij

Speca me Schmand - Albanische Küche - ALBANI

 1. 2016-okt-29 - Flickriver - view images as a 'river of photos' and more..
 2. 20.08.2013 - Katrina Dodaj hat diesen Pin entdeckt. Entdecke (und sammle) deine eigenen Pins bei Pinterest
 3. e krelanës e zëmë duke i përzier miellin, kripën dhe ujin gjerë sa të fitojmë brum homogjen, pak më të trashë se sa brumi i pallaqinkave. Së pari e fusim tepsinë me

Mantia - nach kosovarischer Art. Über 53 Bewertungen und für köstlich befunden. Mit Portionsrechner Kochbuch Video-Tipps 12.11.2015 - Mësoni se si të përgatisni Mazë me speca duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet në recetën tonë. Klikoni mbi titull për më shumë detaje 12.02.2018 - Një recetë e thjesht si të bëni lëng me speca... Përbërësit: 5 - 6 speca 2L qumësht Kripë[slid Pregaditja: I merrni specat dhe i pjekni. Më pas i kriposni dhe i vini brenda një kavanozi (2-3 litërsh). Vloni qumshtin dhe pastaj e lini të ftohet. Përzijini 2-3 lugë të tavolinës kripë në qumështin e ftohur Kuchen Rezepte Einfach Torten Rezepte Kuchen Backen Albanisches Essen Albanische Rezepte Nudelgerichte Apfelkuchen Blechkuchen Essen Und Trinken Mehr dazu Mehr davo 17.01.2018 - Das perfekte Gebackene Schmand-Paprika (bosnisch)-Rezept mit einfacher Schritt-für-Schritt-Anleitung: Den Backofen auf 200°C (180°C bei Umluft

17.03.2016 - Pita nach albanischer Art - super lecker und auch einfach. Über 13 Bewertungen und für raffiniert befunden. Mit Portionsrechner Kochbuch Video-Tipps Byrek #pite mit Zucchini / kungull i njom Das Geheimnis von Kajmak Bakalland liegt im perfekt zubereiteten Rezept. Hervorragender Geschmack und Aroma sowie die richtige Konsistenz sorgen für kulinarischen Erfolg. Am Ende können Sie Ihrer Fantasie freien Lauf lassen und die Gäste mit neuen Ideen begeistern. Heute Karamellkuchen, morgen Pfannkuchen oder Waffeln. Produktdesign kann von der Abbildung abweichen. Inhalt: 460,00 g.

Speca me kajmak (shumë të shijshëm) - YouTub

 1. 06.03.2019 - Pitalkat e ramazanit janë gatime që kryesisht përgatiten për muajin e agjërimit, janë shumë të preferuara dhe përgatiten në disa mënyra. Kemi pitalka me qaragat, me suxhuk, me gjizë dhe kopër. Përbërësit: 1. kg miell 0.5 L ujë 1 gotë qumësht 1 lugë gjelle tharm buke 1 lugë gjelle kripë Përgatitja: Në një gotë me
 2. 10 kg speca të verdhë me madhësi mesatare, 2 kg djathë, 2 kg mazë, kripë. Përgatitja: Djathi troshitet dhe përzihet me mazë. Specat lahen, pastrohen nga farat dhe damarët. Përvëlohen dhe kullohen mirë. Para se të mbushen, në çdo spec hidhet nga një lugë e vogël çaji kripë, tundet speci dhe kripa derdhet. Mbushen me djathë të përzier me mazë dhe palosen me grykë lart, në kavanoza 3 litërsh ose kova të vogla plastike. Pas disa orësh, specat bien pak, prandaj duhet.
 3. 19.04.2017 - Pite - Albanien. Über 17 Bewertungen und für super befunden. Mit Portionsrechner Kochbuch Video-Tipps

Turshi Speca me Djath dhe Pavlaka Recept i Nenes 28

11.07.2013 - Si te gatuajme speca te mbushur ne furre me oriz dhe domate dhe me mish te grire. Receta gatimi per speca te mbushur ne furre Per te pergatitur speca te mbushur duhen: 1 kg speca, per te mbushur Speca me gjizë është një nga gatimet më të përhapura ne Kosovë dhe rajon që përgatitet zakonisht për mëngjes ose darkë. Friday, 30 September 2016 - 1:16 albinfo.ch Përbërësit 12 sept. 2014 - Gjizë me speca | Gatimet Shqiptare albanian cuisin

Flija me porosi , transporti GRATIS nkejt Lipjanin përfshirë dhe fshatrat. Fli me mazë fshati 100% cilësore Flija ju vjen me jogurt , djath dhe speca të freskët 04.03.2021 - Erkunde Violettas Pinnwand Krelan auf Pinterest. Weitere Ideen zu albanische rezepte, rezepte, albanisches essen Mbushen me djathë të përzier me mazë dhe palosen me grykë lart, në kavanoza 3 litërsh ose kova të vogla plastike. Pas disa orësh, specat bien pak, prandaj duhet shtuar të tjerë. Mbi speca hidhet qumësht i vluar, i vakët. Pas 3-4 ditësh, derdhet hirra dhe shtohet qumësht. Njëlloj veprohet edhe pas 3-4 ditësh, kur duhet edhe njëherë derdhur hirra dhe prapë duhet mbushur me. Përbërësit 1konzerve mazë 1/2kg speca kripë Hapat Mazën me pak kripë e vlojmë për 5- 10 min. mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10 min dhe i largojmë nga zjarri. Maza me speca zakonisht servohet për kaftjall ose si paragjellë për drek

Nuk ka njeri të mos i pëlqejë specat me mazë. Sidomos jo në një mëngjes të shtuneje, të shoqëruara me një pogace të nxehtë të gatuar nga duart e nënës. Sidomos jo në një mëngjes të shtuneje, të shoqëruara me një pogace të nxehtë të gatuar nga duart e nënës Speca me gjizë . Recetakuzhine.net on Mazë e pjekur. 13. Likes! Receta Kuzhine me shumë receta gatimi dhe receta pë kuzhinën shqiptare, është ndër faqet më të vjetra shqiptare në internet me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj. Në faqen tonë do të gjeni receta kuzhine nga më të ndryshmet, këshilla rreth një ushqimi të shëndetshëm dhe. Speca turshi me gjizë dhe kos Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër Përbërësit: 10 kg speca 2L ujë 0.5 L vaj 0.5 L uthull 300 gr krip 1 filgjan kafeje sheqer 10 thelba hudhër 10 karota 2 tuba majdanoz Përgatitja: Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji

PËRBËRËSIT: • 1 litër qumësht, • 1/4 kg miell misri, • 2 vezë, • 100 gr gjalpë, • 1/2 kg mazë ose djathë i yndyrshëm, • kripë sipas nevojës. Në qumësht të valë, hidhet mielli gradualish duke e përzier, që të mos mbesin kokrriza mielli Ne fund i qesim gjalpe te shkrire dhe e leme ne vend te ftohet pasi e kemi mbyllur hermetikisht. Specat jan te gatshem per konsum pas 1-2 jave por mund te behet edhe nese specat kan qene turshi me pare ne receten speca me uje dhe keshtu keta pseca mund ti konsumojme me shpejt sepse nuk kemi nevoje ti presim te fermentohen pasi qe jan te. Albanischer Spinattopf. . (. 75. Bewertungen) Zwiebel und Knoblauchzehen klein würfeln, in Öl oder Butterschmalz anbräunen. Hackfleisch dazugeben und kräftig anbraten. Mit gekörnte Brühe, Pfeffer und Paprika gut würzen. Geraspelte Karotte und Spinat (falls frischer Spinat verwendet wird, diesen Përbërësit për brumin: 1 kg miell 0.5 L ujë 1 gotë vaj dhe pak buter të shkrirë Kripë (1 lugë gjelleje) Mbushja me kungull: 1 kungull per pite 1 gotë mazë 1 gotë sheqer Gjysmë luge kripë Përgatitja e kungullurit: Nxinet brumi per pite(mielli, uji dhe 1 lugë kripë). Brumi ndahet në 15 kuleq, t

Video: Mazë me speca Albanian recipes, Recipes, Foo

Drek e Shpejt / Speca me Kajmak !!! - YouTub

Speca 30%, Ajkë (Mazë) 70%, Yndryë në Ajkë 30%. Të ruhet në temperaturë u0003+4 deri +8°Cu0003. Çertifikuar me standarde: u0003HACCP & ISO 9001. Leave a Reply Cancel reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *. Comment. Name *. Email * Speca me huder; Maze e zier ; Fli; Leqenik; Buke misri; Pogaqe; Tarator (Sos shtepije It gives it a natural authentic taste and looks good too! Tip: You can add chicken liver to this Albanian fergese dish, you will need 400g - 500g, diced and browned. Mix it into the final mixture before separating into bowls and put in the oven

It is very healthy meal, full with vitamins and protein. It is usually made with pork or beef, tomatoes,okra, mushrooms, peas, green beans, potatoes, eggplant, onions, herbs, and spices and is often served with Balkan Mixed Salad, a combination of roasted eggplant, sweet roasted peppers, garlic, tomatoes Das perfekte Fli ein leckeres Albanisches Gericht-Rezept mit Bild und einfacher Schritt-für-Schritt-Anleitung: Die Zutaten für den Teig verrühren, bis di Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të reçelit biber të kuq, pastaj e shtojmë gjizën e përzier me vezët, kripën dhe hudrën TAVE ME SPECA TE MBUSHUR ME ORIZ DHE MISH TE GRIRE: Përbërësit: - Speca te bukur e të mëdhenj - 100 gr oriz - 300 gr mish - 2 gota uji leng mishi (marrë nga mishi që kemi zjerë e më pas e kemi skuqur) - 2 kokërra domate - 2 kokërra qepë mesatare - Koncentrate pule 1 (jo 2 e më shumë se kemi edhe lëngun e mishit) - Piper. Pite me speca. Recetakuzhine.net on February 2, 2011; 0. Likes! Për 4 persona nevoiten: 200 gr mish i tymosur , 3 speca jeshil , 250 gr miell , 125 gr gjalpë , 5 vezë , 1 limon , 1 thelb hudhër , e vaj e kripë dhe piper i zi. Përgatitja: Në enë të thellë e hedhim miellin, gjalpin e prerë në copë, hedhim kripë dhe brumin e ngjeshim me duar. Thyejmë një vezë, e përziejmë me 3.

Als erstes wird die Zwiebel mit dem Knoblauch geraffelt/püriert (beim Knoblauch entferne ich zuerst die Wurzel sonst schmeckt es zu intensiv)Danach fügt man das pürierte, in das Hackfleisch zu Gjakove, Radoniq. Contact | +383 49 306 800 | +383 49 433-400 info@liqenidukagjinit.com. liqenidukagjin@gmail.co 2-nov-2015 - Adda's All - Speca turshi me gjizë dhe ko

Gebackene Quark-Peperoni Migust

Të nesërmen bashkoni në një enë gjizën, kosin, ajkën. Përziejini mirë. Step 4. Mark as Complete. Specave kullojuni lëngun që kanë lëshuar gjatë natës dhe mbushini me përzierjen e gjizës. Step 5. Mark as Complete. Specat e mbushur vendosini në kavanozë xhami dhe mbulojini me qumësht. Step 6 Speca Me Locna - und andere Rezepte ? 1: bbbtomtom92: 20.01.17, 21:26 bbbtomtom92: 1025: Hallo ihr Lieben: 1: merjem: 11.06.16, 13:19 merjem: 733: Sucuk - selber machen: 1: Schäfchen 1: 12.01.15, 12:40 Schäfchen 1: 1648: Hackfleischfüllung für Pite Seite: 1, 2, 3: 25: liridona87: 14.11.14, 11:29 Schäfchen 1: 9460: Gericht mit Hähnchenschenkel: 3: Socrates08: 01.09.14, 15:40 Schäfchen 1: 175 Kompotin me fruta mund ta konzervojmë për kohë më të gjatë nëse e përgadisim në këtë mënyrë: 1 kg fruta të pastruara i vendosim në 5 kavanozë. Kavanozët gjysmë të mbushur me fruta i mbushim me shërbet të cilin e fitojmë duke tretur 500 gr sheqer në 1.5 litra ujë. I mbyllim mirë me kapakë të metaltë dhe i vendosim në një tenxhere. Tenxheren në të cilën i kemi vendosur kavanozët e mbushim tërësisht me ujë dhe e vejmë në zjarr për të vluar. 10 minuta. Feb 7, 2016 - This Pin was discovered by v s. Discover (and save!) your own Pins on Pinteres

2 kavanoza mazë. Hapat. Flija e pregatitur me saça është specialitet i kuzhinës tradicionale shqiptare, por që kryesisht gatuhet në vende malore. Flija është specialitet që përgatitet në mbarë Kosovën sidoqoftë me variacione rajonale. Brumi i flisë duhet të piqet rende, rende individualisht me saç të nxehur në prush . Pasi që derdhet një rend i brumit në tepsi, mbi të. Mazë me speca. Përbërësit: 1konzerve mazë, 1/2kg speca, kripë. Hapat. Mazën me pak kripë e vlojmë për 5- 10 min. mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur. Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10 min. dhe i largojmë nga zjarri. Maza me speca zakonisht servohet për kaftjall ose si paragjellë për drekë Shëndetli me arra; Speca n'mazë; Kërko recetë . Kategoritë e recetave. Brumëra. Ëmbëlsira. Gjellëra. Me pemë. Mëngjesi. Sallata. Tradicionale. Turshi. Fjalët më të kërkuara. Buka Me Shije. TOP 10. Kek i shpejtë; Pogaçe e shpejtë e butë; Spinaq me vezë; Petullat e nënës; Gjellë me presh; Speca turshi të mbushur me lakër; Gjellë e shpejtë stine; Bollgur me pulë. 25.06.2015 - TOLLUMBA Per 25 cope duhen Per brumin: 1 gote miell, 1 luge gjelle me vaj ose gjalpe, 3-4 kokrra veze, 1 luge gjelle sheqer, pak kripe, ¾ e gotes me uje. Per shurupIn: 1 gota sheqer, 2 gota uje, vaj per skuqje ne sasi te madh Supë krem pule, mish i kombinuar (mish viqi, pule, pleskavice, oriz me perime dhe sos), sallatë Trattoria, speca me gjizë edhe pogaqe, pite, djath, ullinjë, hurme, llokum, ujë, bakllava €9.99 Paragjella të Ftoht

• 1/2 kg mazë ose djathë i yndyrshëm, • kripë sipas nevojës. Në qumësht të valë, hidhet mielli gradualish duke e përzier, që të mos mbesin kokrriza mielli. Largohet nga zjarri dhe pasi të ftohet pak, shtohen gjalpi dhe vezët e tundura në shkumë të dendur. Masa e përzier mirë, derdhet në tepsi të lyer me yndyrë, mbi i hidhet maza e shkrirë ose djathi në rende dhe. Cholesterin: keine Angabe. Ballaststoffe: keine Angabe. Rezepte, die auf diese Zutat verweisen. Kajmak (Кајмак) ist eine, wenn nicht die absolute Käse-Spezialität in Serbien. Gestockter, sahniger Oberrahm wird abgeschöpft, leicht gesalzen und reift anschließend in einem Fass Speca Të Tharë Të Mbushur Me Mish e Oriz. Shija, për atë që e ka provuar gatimin në fjalë, është e mrekullueshme. Përbërësit: 15-20 speca të tharë; 400 gramë mish të grirë; 200 gramë oriz; 1 lugë çaji spec të kuq pluhur; Një lugë çaji piper të zi pluhur; 1 qepë; 2 lugë gjelle erëza të përziera; 1 lugë çaji majdanoz; 4 gota ujë; 1 filxhan çaji salcë domate.

Omlet me Kërpurdha 2. Vezë të fërguara me kërpurdha Mbyllur; Mëngjes Trattoria 2.5. Vezë në sy, speca në mazë, sallatë, biftortillë Mbyllur; Omlet Mix 2.5. Vezë të fërguara me proshutë, djath, kërpurdha Mbyllu Country House: Delicious Speca me mazë and best wine - See 128 traveler reviews, 42 candid photos, and great deals for Pristina, Kosovo, at Tripadvisor

Grill & Cafe. Open today until 9:00 PM. Contact Us. Call (718) 676-4408 Get directions Get Quote WhatsApp (718) 676-4408 Message (718) 676-4408 Find Table View Menu Make Appointment Place Order Mazë për pite 1 kg. Mazë për pite, produkt qumështi i fermentuar, i prodhuar me vlera të veçanta ushqyese. Përmbajtja në (100g) Energji (kcal) Proteina (g) 1.7: Karbohidrate: 1.5: Yndyre (g) 20: Kalciu (mg) 560: Produkte Tjera. Kumi me shije Kosi. Long me Speca 1 kg. Gjizë për pite 0.800 kg. KONTAKTI. INFORMATA . General information: Mob: +383 43 70 71 73 Email: bylmeti@gmail.com. Falls Interesse, sag bescheid, dann geb ich dir die Rezepte. Gefällt mir Hilfreiche Antworten! 22. November 2010 um 14:33 Tave Elbasani ist suuuuuuper lecker, albanische Leber (mag ich allerdings nicht, da ich keine Innereien esse), Speca me mish, Samse, Patligjana te zier, Perpeq, Mahuna, Tasqebab, Sarma etc. pp. Gefällt mir Hilfreiche Antworten! 22. November 2010 um 15:17 . In Antwort.

Speca me djath të pjekura në furrë - Receta Fotografi | Kuzhina Speca me djath të pjekura në furrë - Receta Fotografi | Kuzhina Shqiptare | In Albanian | Pinterest | Kitchen recipes, Food and Recipes: pin. Receta Gatimi Nga Lida - Cook With Lida Tave me Kunguj - Courgettes Casserole: pin. Download Receta e Ditës - Dollma me speca turshi Japrak/Yaprak: Sarma me gjethe rrushi: pin. 231. Përbërësit: 8 speca mishtakë, 100 gr mazë, 1/2 dc vaj, 200 gr djathë, 6 kokrra vezë, pak qumësht, kripë. Përgatitja: Specat pastrohen, priten në rrathë. Në tigan më të madh, shkrihet maza me vaj, lëshohen specat, shtohen 2 lugë qumësht dhe fërgohen specat, duke i përzier kohë pas kohe gjersa të zbuten pak. Shtohen vezët e. Chick'n Pub me lokacion ne Prishtine ofron nje menu me produktin kryesor pulen. Nese preferoni pulen, Chick'n Pub do te jete restauranti juaj i preferuar. Ofren pule te gatuar ne menyra te ndryshme dhe sjellin ushqim pa pagese deri tek dera e shtepis tuaj. Ju mund te beni tani porosi online te ky restaurant dhe te shijoni ushqimin e tyre me te shitur i cili eshte chicken wing Speca të mbushur me maze. Saturday, 31 December 2016 - 15:55 albinfo.ch . Përbërësit: • 500 gram djathë, • 300 gram maze, • 2 kg speca për mbushje, • 4 vezë, • kopër. Përgatitja: I pastrojmë specat nga farat. Tunden vezët, shtohet djathi i troshitur, maza si dhe kopra e prerë imët. Me këtë masë mbushen specat, radhiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe futen në.

Koby Phoenix hat geschrieben:Das ist Speca me mas Paprika mit Schmandcreme das ist natürlich aus einem restaurant mit gewürzen und so, wir machen das ohne gewürze. Aber was ich meine ist was ganz anderes. Moment ich suche mal. Mazë me speca, ushqimi favorit për reperin e njohur 10:20, 18/08/2020. Ai ka shumë para. Por, kur vjen puna te ushqimi, Azet zgjedh ushqime tradicionale, e këtë gjë na ka dëshmuar shumë herë, shkruan Syri Kosova. Në Instastory, ai ka hedhur një video ku shihej duke ngrënë mazë me speca, një ushqim ky që zë vend në tavolinat shqiptare, në mëngjes e në darkë. Sidoqoftë, A Rezepte Mit Hefeteig. Flia (in Albanian language): Traditional dish from Balkans. Ingredients: Flour, yogurt, butter, milk cream, salt. Gemerkt von: Taulant Hoxha. 293. Rezepte Mit Hefeteig Kochen Und Backen Albanisches Essen Albanische Rezepte Spargel Im Backofen Garen Mediterranes Essen Mazedonisches Essen Rezept Gefüllte Paprika Bon Appetit. Mehr dazu... More ideas for you. Në speca me mazë, qëndrojnë specat të mbushur me krem. Në Dua Kafe, dëgjohet çdokund muzika shqipe, dhe në mure ka fotografi të famshmëve shqiptarë. Shqiptarët janë të njohur për mikpritje. Kur bëhemi bashkë ne festojmë. Dhe organizojmë festa të bukura, tha gruaja. Ne duam t'ua kujtojmë shijen e këtyre ushqimeve atyre./ gazetametro.net. Rekomandime. Grushta. Tave me Oriz e Mish Pule Zutaten 1 Hähnchen (1.200 gr) 1.2 l Wasser 250 gr Reis 300 gr Karotten 2 Zwiebeln 200 gr Paprika 350 Tomaten Salz, Schwarzer Pfeffer, Roter Pfeffer, Vegeta, Öl. Guten..

 • Amy Macdonald Your Time Will Come.
 • Anlage EKS Excel Download.
 • Oberstufe Englisch.
 • LDS Solitop.
 • Praktikum bei Google Hamburg.
 • Presse Emsland.
 • Unfall Wrist Bokel.
 • Ejaculatio praecox Homöopathie.
 • Gitarrensaiten Nummerierung.
 • Pioneer sc lx704 schwarz.
 • Football Manager 2021 Stadion.
 • Westfalenpark Eingang Ruhrallee.
 • Condor Costa Rica.
 • Die Liga der außergewöhnlichen Gentlemen 2 besetzung.
 • Lexmark Scanner Software.
 • Fr Dr Berger.
 • LG InstaView YouTube.
 • Fernstudium Kosten Psychologie.
 • Die Insel der besonderen Kinder 5.
 • Apotheken notdienst baden baden.
 • Flacher Bauch Übungen.
 • Zuständigkeit Landgericht Berlin Littenstraße.
 • Backpacking Asien alleine.
 • Harry Potter Rumtreiber Geschichten teste dich.
 • Haltbarkeit Dosen Getränke.
 • COPD GOLD 3 Rente.
 • Edeka Bourbon Vanille Eis.
 • Laptop Steuer absetzen Home Office.
 • Ricoh wg 50 orange.
 • Cholesterin Test dm.
 • Wahlprogramme 2020 NRW.
 • F1 Ferrari 2005.
 • Google Analytics add Property.
 • Fernstudium Kosten Psychologie.
 • In Gedenken an Mama.
 • EJW Posaunenchorarbeit.
 • Igel im Garten.
 • Lapras Shiny V.
 • DeepFaceLab Windows Download.
 • Keine Einladung zur Schuleingangsuntersuchung.
 • Wohnaccessoires Edel.